Душек Dalia Plus | MojSan
Kako odabrati madrac? Kupovina na rate
Navigacija Pregled proizvoda
0

Душек Dalia Plus

Тврда или мека подлога, изборот е Ваш!

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: views/product.php

Line Number: 98

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: views/product.php

Line Number: 98

Cijena: KM

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: views/product.php

Line Number: 146

Тврда или мека подлога, изборот е Ваш!

 Уште еден душек во низата со акцент на удобноста, душекот Dalia Plus има јадро изградено од појачани пружини спакувани во независни џебови, во комбинација со мемори пена од едната и тврда ПУ пена од другата страна, со можност за избор на најизменично користење на страните според Вашите потреби. Душекот поседува и исклучително квалитетна антиалергиска навлака со Q-Dry&Soft технологија и лето-зима ефект на истата. Душекот Dalia Plus спаѓа во врвот на балансот вложено-добиено.
 
Душекот Dalia Plus е со вкупна висина од 23 цм и се препорачува за лица со телесна тежина до 130 кг, додека за лица со телесна тежина до 100 кг го препорачуваме душекот Dalia.
 

Q-Dry&Soft® третман

Q-Dry&Soft® технологијата додаде совршена хидрофилност и нежно на допир платно кое обезбедува супериорен квалитет и епитет на висока удобност. Препознатлива е по:антистатичност, антистрес фукнцијата која ослободува статичен електрицитет, лесно се чисти, нелизгаво платно во споредба со обичните полиестер платна.

   • Висококвалитетна навлака со антилергиски својства, се пере на 30 оC, направена од плетенина која ги задоволува барањата на Öko- Tex стандардите
   • Навлака на затворање со патент од типот лете-зете
   • Појачаното џебчесто јадро на пружината овозможува анатомско подржување на телото
   • Двостран душек со две нивоа на тврдост
   • Тврда ПУ пена за опцијата потврда подлога за спиење
   • Мемори пена за опцијата дополнителна удобност
   • Внатрешна навлака
   • Q-Dry&Soft® технологијата на произведување на плетенината овозможува побрзо сушење на навлаката одколку кај стандардните душеци
   • Q- Dry&Soft® антиалергиска навлака
   • Закопчување со патент
   • ПЕС вата 250 г/ м2
   • Волнена вата 250 г/ м2
   • Ретекс
   • Внатрешна навлака 
   • Мемори пена ВА5015
   • ПУ пена ПН3540
   • Меки филц 1000 г/ м2
   • ПУ пена ПТ3550
   • Појачано џебчесто јадро на пружината

   Prodajna mjesta

   MojSan® proizvode možete kupiti u 109 salona namještaja u BiH. Potražite naše proizvode i u Vašem gradu!