Душек Basic Baby Patent | MojSan
Kako odabrati madrac? Kupovina na rate
Navigacija Pregled proizvoda
0

Душек Basic Baby Patent

Високоеластичен душек за секого

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: views/product.php

Line Number: 98

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: views/product.php

Line Number: 98

Cijena: KM

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: views/product.php

Line Number: 146

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: views/product.php

Line Number: 146

Високоеластичен душек за секого

Душекот Basic е класичен душек од пена кој претставува основа на понудата на душеци на Moj San. Јадрото на душекот се состои од ПУ пена која Ви овозможува добра анатомска потпора во текот на спиењето и чувство на нормална тврдост доколку душекот е поставен на латофлекс подлога. Анатомското прилагодување на душекот кон Вашето тело е овозможено благодарение на 7 зонското профилирање на јадрото на душекот. Платното на навлаката на душекот е антиалергиско и антибактериско и истото е фиксно, без можност за перење на истото. Душекот од сите страни е затворен со трака по неговите рабови.
 
Душекот Basic може идеално да Ви послужи како помошен душек, душек за Вашата викендичка или апартман, но и за секојдневна употреба. Душекот Basic е наменет за лица со телесна маса до 90 кг и има вкупна висина од 16 цм. Душекот е компактен и како таков добро би прилегал на Вашиот кревет.
 
  • Висококвалитетна навлака со антиалергенски својства, изградена од ткаенина која ги задоволува Öko-Tex стандардите
  • 7 зонско компактно јадро на душекот за дополнителна удобност
  • Душекот е прилагоден за лица со тежина до 90 кг

Aloevera® третман

Материјалот на навлаката е третиран со чудотворната билка алое вера за длабок, релаксирачки и здрав сон. Својствата на билката алое вера се пренесени на платното со помош на Aloevera® третманот: микрокапсулите алое вера која се наоѓа во платното  ја обновуваат кожата, ја одржува влажноста на кожата, дава чувство на удобност, го прави платното нежно на допир и му дава сјај.

  • Антиалергиска навлака
  • ПЕС вата 100 г/м2
  • Ретекс
  • ПУ пена ПН2534 профилирана

Prodajna mjesta

MojSan® proizvode možete kupiti u 109 salona namještaja u BiH. Potražite naše proizvode i u Vašem gradu!